پهپاد «کیان» رونمایی شد

پهپاد جدید نیروی پدافند هوایی ارتش با عنوان «کیان» صبح امروز رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار کوله بار به نقل از دفاع‌پرس، همزمان با سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی و در مراسم صبحگاه مشترک پدافند هوایی، صبح امروز پهپاد نقطه‌زن «کیان» که دارای موتور جت است، با حضور امیر سرتیپ «علیرضا صباحی‌فرد» فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش رونمایی شد.

امیر صباحی‌فرد در این مراسم با بیان اینکه نیروی پدافند هوایی امروز به قطب پهپادی کشور تبدیل شده است، گفت: هر ماموریت پهپادی که به پهپاد کیان محول شود، این پهپاد قادر به انجام آن خواهد بود.

وی با بیان اینکه پهپاد کیان تست‌های عملیاتی سنگینی را انجام داده است و سقف پروازی بسیار خوبی دارد، افزود: پهپاد کیان در فواصل بالای هزاران کیلومتر به پرواز درمی‌آید و به صورت نقطه‌زن هدف مورد نظر را منهدم می‌کند.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش خاطرنشان کرد: چرخه تولید انبوه پهپاد کیان آغاز شده است.

امیر صباحی فرد تصریح کرد: این پرنده بدون سرنشین قادر است با مداومت پروازی بسیار بالا، اهدافی بسیار دورتر از مرز‌های کشور را مورد هدف قرار داده و پدافند را از خاک دشمن انجام دهد.

وی تاکید کرد: این پرنده پیشرفته با دستور و حمایت فرمانده کل ارتش توسط متخصصین جوان یگان پهپاد نیروی پدافند هوایی ارتش در زمان تقریبی یکسال طراحی، تولید و آزمایش عملیاتی شده است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: پهپاد رزمی و پدافندی کیان در دو نوع و با توانایی سرعت بالا برای ماموریت‌های رهگیری و شناسایی و مداومت پروازی بالا برای انجام ماموریت‌های نقطه زنی طراحی شده است.

امیر صباحی‌فرد یادآور شد: پهپاد پیشرفته کیان با توسعه توانمندی پهپادی ظرفیت پدافند هواپایه را در نیروی پدافند هوایی ارتقا می‌دهد.

انتهای پیام/

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.
دسته بندی